Zaměření CHS Black Spoon aneb co chováme:

 • Variety

  standardní, dumbo, rex, velvetýn, fuzz

   

  Zbarvení

  černá, ruská modrá, holubičí, perlová, mink

  Kresby

  berkšírská, strakovaná berkšírská, americká, japonská, strakované kreby, australská kresba, hvězda, lysina a husky

 

Naše preference v chovu:

 • ZDRAVÍ CHOVANÉ LINIE  - vychází z kvalitních chovných zvířat. Nezbytným předpokladem je zmapování předků potenciálních rodičů vrhu. Dlouhodobě sledujeme zdravotní stav a příčinu úmrtí svých svěřenců, odchovů i jejich příbuzenstva.
 
 • POVAHA A VLASTNOSTI - naším cílem jsou klidná a zvědavá zvířata, která vyhledávají kontakt s člověkem a nebojí se jej; ze zkušenosti víme, že naprosto zásadní vliv na pozdější chování zvířete má jeho socializace, a to jak s ostatními potkany, tak vůči jiným domácím zvířatům, dětem apod. Epigenetika je náš spojenec :)

 

 • BAREVNÁ LINIE - věnujeme se chovu nyní poměrně ojedinělých zbarvení, jako je holubičí a perlové . Tato zbarvení se v naší chovatelské stanici po letech podařilo obnovit a nyní je chceme udržet a dále se jim věnovat. Dále nás baví geneticky související zbarvení - černá, mink, ruská modrá, a to vše i v aguti variantách.

 

 • STANDARDNOST KRESBY - považujeme za důležité v chovu registrovatelné kresby podchytit a dále je prošlechťovat už z toho důvodu, že jsou vlivem genů - modifikátorů velmi variabilní a tím pádem chovatelsky zajímavé. Věnujeme se především těmto bílým kresbám: berkšírská, japonská a jejich logickým stupňům - americká a se širokým pruhem a také strakování. Tyto tělesné kresby dále kombinujeme s kresbami na hlavě: hvězda a lysina*. V našich odchovech se čas od času setkáme i s barevným efektem husky či se zvířaty bez kresby.

 

 • Bílá lysina*: prozatím se nám podařilo tuto kresbu získat pouze ve dvou případech, a to po krytí BS Bergenem na samičku Nutellu (CHS Utahraptor) a po krytí naší Diplomky (CHS Utahraptor) v CHS Lavan. Na seznamu preferencí ji vzhledem ke spíše náhodnému výskytu v naší linii odsouváme za jiné bílé kresby.